Noliktavas adrese: Zvaigznāja gatve 2, Rīga, LV-1082, Purvciems

Preču izdošana darba dienās plkst 12.00 un 19.00
iepriekš piesakoties pa tālruni +371 29535888

Koronavīruss – dzīves termiņš uz dažādiem priekšmetiem un virsmām

Koronavīruss – dzīves termiņš uz dažādiem priekšmetiem un virsmām.

Zinātnieki veica izmeklēšanu un salīdzināja, kā izplatās pandēmijas vīruss SARS-CoV-2 (Covid – 19) un tā priekštecis SARS-CoV-1.

Vislabāk tie dzīvo uz nerūsējošā tērauda un plastmasas, uz kartona un vara - sliktāk.

Inficēties ar vīrusu caur gaisu var, jo slimības izraisītājs dzīvo gaisā līdz trim stundām. Risks ir inficēties ar vīrusu caur gaisa pilieniem.

VP (Pasaules Veselības organizācija) izsludināja vīrusa uzliesmojumu visā pasaulē, nosaucot to par pandēmiju.

 

Raksturīgi simptomi:

• Koronovīrusa raksturīgie simptomi respiratorformā:

• sāpes rīšanā, šķaudīšanā;

• Rinīts;

• galvassāpes;

• klepus;

• hipoksijas izpausmes;

• temperatūras paaugstināšana;

• drebulis;

• muskuļu sāpes.

Koronavīrusa situācijai pasaulē online-režīmā jūs varat sekot šeit.

Iegūtie dati liecina, ka vīruss var ilgi saglabāt dzīvotspēju uz durvju rokturiem, plastikāta vai laminētām virsmām un citiem cietiem priekšmetiem. Tomēr 

pētnieki konstatēja, ka vara virsmas parasti nogalina vīrusu aptuveni 4 stundu laikā.

Bet ir arī ātrāks veids - pētījumi rāda, ka koronavīrusu var iznīcināt uzreiz, izmantojot virsmas dezinfekciju 62 -71% spirtu vai 0,5% balinātāju ar ūdeņradi vai sadzīves balinātāju, kurā ir 0,1% hipohlorita nātrija.

Ko darīt, lai neinficētos

1. Galvenais ir pastāvīgi sekot tam, vai jūsu rokas ir tīras. Ir nepieciešams pastāvīgi izmantot sanitaizeri. Atvērāt durvis – dezinficējiet rokas, nospiedat lifta pogu – dezinficējiet rokas. Ja nav sanitaizera, visas darbības var izdarīt ar elkoni. Katru reizi pēc tā, kad esat pieskārušies virsmām, pie kurām varētu pieskarties citi cilvēki, obligāti dezinficējiet rokas.

2. Otrais svarīgākais ir neaiztikt seju ar rokām, apzināti sekojot tam. Mēs visu laiku pieskaramies sejai, pat neievērodami to. Statistiski, cilvēks neapzināti aiztiek seju aptuveni 90 reizes dienā. Vai jūs esat sasveicinājušies ar roku, nezinādami, ka šis cilvēks slimo ar COVID-19 un pēc tam pieskaras sejai? Jūs arī esat slims. Obligāti mazgājiet un dezinficējiet rokas!

Šī raksta iepriekšējā versija ir nekorekti atspoguļojusi COVID-19 izplatības iespējas. Slimība var tikt izplatīta caur gaisa pilienu ceļu no inficēta cilvēka un var izplatīties daudz vieglāk nekā caur ilgstošu, tiešu un ilgtspējīgu kontaktu no cilvēka uz cilvēku.

Maksājumu risinājumi Jūsu biznesam   Maksājumu risinājumi Jūsu biznesam   PayPal      Interneta veikalu cenas - Kurpirkt.lv   Salidzini.lv logotips   Cenu salīdzinājums interneta veikalos

        visa/mastercard    visa/mastercard    visa/mastercard    visa/mastercard

SIA Ažuaž Pictures, reģ. Nr. 40003826634, Noliktavas adrese: Zvaigznāja 2, Rīga, LV-1082, +371-29535888, info@sikumi.lv